Opublikowano: 18 września 20231.7 minut czytania

Międzynarodowa Olimpiada Sportowa  Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start” organizowana jest od 2009 r. przez UTW w Łazach. W dniach 15-16 września nad Zalewem Mitręga odbyła się jej jubileuszowa 15-ta edycja, w której mieliśmy zaszczyt uczestniczyć. Olimpiada, której głównym celem było pokazać Seniora nie tylko jako chłonnego wiedzy człowieka, posiadającego pasję i marzenia, ale przede wszystkim jako aktywną, wesołą i pełną zaangażowania w sprawy swojej małej ojczyzny osobę. Obok rywalizacji sportowej, na pierwszy plan wysuwa się wzajemna życzliwość, chęć obcowania z drugim człowiekiem, dzielenia się radością i miłością.

Tradycyjnie Olimpiada rozpoczęła się przemarszem radosnego korowodu drużyn. Podczas którego uczestnicy przekazują sobie pozytywną energię i pokazują, że nie tylko młody kocha zawody. Olimpiada łączy pokolenia i regiony. Zawodnicy konkurowali w różnych dyscyplinach między innymi w biegach, pływaniu, pchnięciu kulą, zawodach strzeleckich, w łucznictwie, w tenisie stołowym, przełajach rowerowych, wyścigach kajakowych oraz boulach.

Drużynę PUTW reprezentowało osiemnastu utalentowanych i bardzo walecznych zawodników:

Henryk Gruszczyński, Zdzisław Śzydzik, Wiesława Pomian, Janina Pieńko, Bogdan Pomian, Cecylia Orzechowska, Bogusława Nowak, Danuta Grześków, Wiesław Zając, Janina Zając, Mario Lesiński, Danuta Kostera, Adam Greń, Hanna Świder, Maria Kopeć, Gizela Wójcik, Krystyna Saracen, Waldemar Stempkowski.

Złoto zdobyły: Hanna Świder i Danuta Grześków

Srebro: Cecylia Orzechowska

Brąz: Gizela Wójcik

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem, dziękujemy za reprezentowanie Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i wszystkim zawodnikom życzymy dalszych sukcesów!