Strona główna/Oferta edukacyjna/Akademia aktywnego seniora

To różne formy aktywności fizycznej dla seniorów. Zajęcia w Akademii prowadzą specjaliści – certyfikowani instruktorzy i trenerzy. Spotkania odbywają się od poniedziałku do piątku, w zależności od wybranej formy. Czas trwania zajęć wynosi 1-1,5 godziny zegarowej. W ramach Akademii proponujemy:

Fit senior

to ćwiczenia przy muzyce, relaks, zabawa, satysfakcja, fitness! Fitness można uprawiać w każdym wieku. Fit senior to zajęcia prowadzone w odpowiednim tempie, dostosowane do preferencji, możliwości zdrowotnych i fizycznych uczestników.

Regularna porcja ruchu wyzwala produkcję hormonów szczęścia, które wprowadzą Cię w doskonały nastrój, poprawią samopoczucie i złagodzą stres. Ćwiczenia w grupie są przyjemniejsze i łatwiej się do nich zmobilizować, integrują i pozwalają nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie.

Dźwięk i ruch to idealna para. Muzyka działa na nas w ten sposób, że chce się więcej i bardziej. Ćwiczenia przy muzyce działają motywująco, są dodatkowym wsparciem dla naszej ambicji, dodają energii i pozwalają także wyciszyć się i zrelaksować po treningu.

Program obejmuje zajęcia w sali gimnastycznej i zajęcia online.

Tematy poruszane na spotkaniach online:

 • Zasady odżywiania w wieku senioralnym
 • Aktywność fizyczna jako panaceum na różne choroby
 • Aktywność fizyczna w wieku senioralnym
 • Pierwsza pomoc przedmedyczna –jak postępować?
 • Choroby cywilizacyjne, otyłość cukrzyca, insulinooporność, a odżywianie i ruch
 • Nauka ćwiczeń fizycznych do wykonania w domu w czasie pandemii

Podczas spotkań stacjonarnych planujemy:

 • aerobik ćwiczenia przy muzyce
 • step aerobik- ćwiczenia na platformie
 • ćwiczenia wzmacniające duże partie mięśniowe
 • ćwiczenia sprawności ogólnej
 • ćwiczenia relaksacyjne, oddechowe przy muzyce
 • gry i zabawy

Senior w formie

to ćwiczenia ogólnorozwojowe w budynku (np. na sali gimnastycznej) i w terenie (np. nordic walking). Dobra kondycja fizyczna to lepsze samopoczucie w każdym wieku. Aktywny i sportowy tryb życia pomaga przeciwdziałać niekorzystnym zmianom w organizmie, a regularne zajęcia sportowe poprawiają zdrowie fizyczne i psychiczne.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej energii lub wręcz przeciwnie – szukasz sposobu na wyciszenie swoich emocji, zajęcia „Senior w formie” są właśnie dla Ciebie. Tutaj odkryjesz przyjemność ćwiczeń wzmacniających ciało z wykorzystaniem różnorodnych przyborów gimnastycznych, rozwiniesz siłę swoich mięśni, koordynację i zmysł równowagi. Dodatkowo doświadczysz, że nawet jeżeli wykonywanie różnych ćwiczeń będzie czasami wyczerpujące, to świetny humor i poprawa sprawności fizycznej wielokrotnie zrekompensują Twój wysiłek. Już po pierwszych zajęciach poczujesz się dużo lepiej nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Powróci radość życia i zwiększą się Twoje możliwości, bo wspólna aktywność ruchowa poprawi samopoczucie ogólne.

Bądź aktywny, ciesz się zdrowiem

to gimnastyka z elementami stretchingu, joga, czyli uczenie się harmonii ciała, umysłu i oddechy, lub aqua aerobic.

Olimpiada

W ramach Akademii Słuchacze wyjeżdżają także na Ogólnopolską Olimpiadę dla Seniorów. Podczas sportowych potyczek seniorzy konkurują w różnych dyscyplinach sportowych z seniorami z całej Polski.


W przypadku utrzymującej się sytuacji epidemicznej związanej z pandemią koronawirusa, będziemy prowadzić zajęcia na wolnym powietrzu przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

grupa osób w sportowych strojach w lesie pozująca do zdjęcia z kijkami