Strona główna/Oferta edukacyjna/Wykłady i zajęcia fakultatywne

Zajęcia fakultatywne

Cykl: Trudno? Łatwo? Rzecz o relacjach w otaczającym nas świecie

Zajęcia łączą w sobie wiedzę teoretyczną z praktycznym wymiarem omawianych zagadnień. Podczas zajęć Słuchacze zapoznają się z m.in. z tematem skutecznej komunikacji, określaniem swojego temperamentu, sposobami radzenia sobie ze stresem, rozwiązywaniem konfliktów. Nie zabraknie także zagadnień z komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Celem spotkań jest nauka sposobów lepszego funkcjonowania społecznego, nabycie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Zajęcia prowadzi mgr Marta Ambroziak-Sieradzka, dyplomowany coach, doradca zawodowy i personalny, a także certyfikowany trener biznesu.

Strzelectwo

mężczyzna trzymający broń i celujący do tarczyZajęcia strzeleckie realizowane będą w postaci jednego treningu tygodniowo na strzelnicy pneumatycznej w Szkole Podstawowej nr 3 w grupach do 6 osób. Skierowane są zarówno do osób które miały już kontakt ze strzelectwem jak i tych które nigdy na strzelnicy nie były. Podczas zajęć uczestnicy będą rozwijać i doskonalić swoje umiejętności strzeleckie na sprzęcie rekreacyjnym i wyczynowym.

Sekcja strzelecka PUTW istnieje już od 7 lat (z przerwą w okresie pandemii). Przewinęło się przez jej szeregi wielu słuchaczy. Zajęcia prowadzi mgr Marcin Zarzycki trener Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, szkoleniowiec którego zawodnicy zdobywają medale Mistrzostw Polski.

Wykłady

W każdym roku akademickim będziemy proponować słuchaczom udział w wykładach popularnonaukowych. Będziemy także zapraszać osobistości ze świata nauki i sztuki. Informacje o planowanych wydarzeniach będą zamieszczane w zakładkach OGŁOSZENIA i PLAN ZAJĘĆ.