Opublikowano: 15 stycznia 20211.4 minut czytania

Nowy rok, nowa strona internetowa i nowy Regulamin Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku! Prosimy Państwa o zapoznanie się z tym dokumentem. Poniżej, na skróty, przybliżymy najważniejsze punkty nowego regulaminu.

Paragraf 1. to informacje o celach i zakresie działania PUTW. Dalej przeczytacie Państwo podstawowe informacje dotyczące struktury organizacyjnej PUTW, kto nim kieruje, jakie są podstawowe zadania Koordynatora, kto podejmuje decyzje i do kogo można się odwołać, gdy Słuchacz nie zgadza się z pierwszym rozstrzygnięciem w swojej sprawie. W paragrafie 4 znajdują się ważne informacje dotyczące tego kto może zostać Słuchaczem PUTW, czym jest Samorząd Słuchaczy a czym Rada Słuchaczy – kto może zostać jej członkiem i jakie są jej kompetencje.

W nowym regulaminie pojawia się po raz pierwszy w historii PUTW Komisja ds. etyki oraz Rzecznik odpowiedzialności etycznej. W paragrafie 5. przeczytacie Państwo o tym kiedy taka komisja może zostać powołania i co sprawdza, a z paragrafu 12 dowiecie się jakie kary dyscyplinarne czekają na tych, którzy łamią ogólnie przyjęte zasady współżycia społecznego.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się w paragrafach 7 i 8 a w paragrafie 10 Słuchacze dowiedzą się jakie mają prawa a jakie obowiązki.

W razie wątpliwości co do regulaminu, prosimy zgłaszać się do Koordynatora PUTW.