Opublikowano: 7 maja 20211.9 minut czytania

Dzięki wspólnej akcji Fundacji Polska Miedź i Gminy Polkowice mamy do przekazania naszym Seniorom pakiety ochronne w skład których wchodzą maseczki bawełniane, płyn dezynfekujący i rękawiczki ochronne. O tym jak doszło do powstania inicjatywy możemy przeczytać na stronie Gminy Polkowice:

„Pandemia koronawirusa najbardziej daje się we znaki seniorom i osobom samotnym. To oni potrzebują najwięcej opieki i wsparcia, aby w jak najlepszej formie przetrwać trudny okres pandemii. Dlatego Gmina Polkowice wystąpiła do Fundacji KGHM Polska Miedź z wnioskiem o środki na zakup dodatkowych środków ochronnych, których głównymi odbiorcami są właśnie seniorzy. Bardzo szybko z KGHM nadeszła pozytywna odpowiedź.

– KGHM od początku wpiera działania związane z walką z Covid 19. Wspieramy mieszkańców całego Dolnego Śląska, pomagamy seniorom i innym potrzebującym. Przekazujemy środki ochrony, w tym maseczki ochronne czy płyny dezynfekujące również mieszkańcom Zagłębia Miedziowego. Tak rozumiemy rolę KGHM jako firmy odpowiedzialnej społecznie – mówi Sylwia Jurgiel, rzeczniczka prasowa KGHM.

Na każdy pakiet ochronny składa się jedna maseczka, jedna para rękawiczek i 10 sztuk saszetek z płynem odkażającym. Na to wszystko Fundacja przekazała w sumie ponad 21 tysięcy złotych.

– Serdecznie dziękuję za ten gest, który w czasach epidemii nabiera podwójnego znaczenia. Cieszę się, że wspólnie z Fundacją KGHM Polska Miedź dostrzegamy te same obszary w których możemy pomagać naszym mieszkańcom, i że ta pomoc przychodzi szybko i sprawnie – mówi burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.”

DZIĘKUJEMY!

Pakiety ochronne można odebrać w dni powszednie w pok. A216 w godzinach pracy Koordynatora PUTW. W wyjątkowych przypadkach gdy biuro PUTW będzie nieczynne, pakiety można odebrać na portierni. Zapraszamy.