Opublikowano: 21 maja 20211.6 minut czytania

Sport to zdrowie! Wiedzą o tym nasi Seniorzy, którzy czy śnieg czy deszcz, ćwiczą na świeżym powietrzu. Podczas zajęć zawsze towarzyszy im świetny humor 🙂

Akademia Aktywnego Seniora to różne formy aktywności fizycznej dla seniorów. Zajęcia w Akademii prowadzą specjaliści – certyfikowani instruktorzy i trenerzy. Spotkania odbywają się od poniedziałku do piątku, w zależności od wybranej formy. Czas trwania zajęć wynosi 1-1,5 godziny zegarowej. W tym roku, w ramach Akademii Seniorzy brali udział w zajęciach  Senior w formie prowadzonych przez dr Jolantę Rubiś-Kulczycką oraz Fit Senior prowadzonych przez mgr Beatę Ptaszek..

Fit Senior to ćwiczenia przy muzyce, relaks, zabawa, satysfakcja, fitness, a w warunkach pandemicznych także wykłady na temat zdrowego żywienia, wpływu aktywności fizycznej i ćwiczeń na zdrowie, pierwszej pomocy przedmedycznej a także uprawienie sportu na świeżym powietrzu. Instruktorka przekonuje uczestników, że Fitness można uprawiać w każdym wieku. Fit senior to zajęcia prowadzone w odpowiednim tempie, dostosowane do preferencji, możliwości zdrowotnych i fizycznych uczestników.

Senior w formie to ćwiczenia ogólnorozwojowe w budynku (np. na sali gimnastycznej) i w terenie (np. nordic walking), co miało miejsce właśnie w warunkach panującej pandemii. Dobra kondycja fizyczna to lepsze samopoczucie w każdym wieku. Nasz wykładowca przekonuje, że aktywny i sportowy tryb życia pomaga przeciwdziałać niekorzystnym zmianom w organizmie, a regularne zajęcia sportowe poprawiają zdrowie fizyczne i psychiczne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych aktywnych zajęć w naszej GALERII.