Opublikowano: 20 grudnia 20211.5 minut czytania

Dnia 17 grudnia słuchacze Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zwiedzali stolicę Dolnego Śląska. Wspaniała przewodniczka Grażyna Staronka na każdym kroku zaskakiwała nieznanymi ciekawostkami na temat miasta, które mimo, że znane skrywa jeszcze wiele tajemnic.

Zwiedzanie Seniorzy rozpoczęli od Dzielnicy Czterech Wyznań, zwanej również Dzielnicą Wzajemnego Szacunku, która znajduje się pomiędzy ulicami:

Św. Mikołaja -prawosławny sobór Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy,

Św. Antoniego rzymskokatolicki kościół św. Antoniego z Padwy,

Włodkowica- synagoga Pod Białym Bocianem,

Kazimierza Wielkiego- ewangelicko-augsburski kościół Opatrzności Bożej.

Następnie wycieczka udała się na Ostrów Tumski gdzie w archikatedrze św. Jana Chrzciciela odbywał się wykład dra hab. Piotra Oszczanowskiego  o Historii rekonstrukcji i powrotu do wrocławskiej katedry najcenniejszego zabytku renesansu – srebrnego ołtarza biskupa Andreasa Jerina z 1591 r. Co ciekawe, przez 70 lat w tym miejscu stał ołtarz przywieziony z lubińskiego kościoła luterańskiego. Po wykładzie można było wysłuchać wzruszającego świątecznego koncertu. Organizatorem wydarzenia był Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Ekonomicznym.

Niedługo potem Seniorzy zwiedzili Panoramę Racławicką, podziwiając obraz autorstwa  Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Dzieło ma 114 metrów długości i 15 metrów wysokości.

Na koniec wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowym, a dla chętnych Wrocławskie Neony.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji GALERIA