Opublikowano: 22 czerwca 20221.2 minut czytania

Dnia 20 czerwca odbyła uroczystość zakończenia Roku Akademickiego 2021/2022 Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Doskonały czas na podsumowanie całorocznej pracy. Mogliśmy podziwiać dzieła sekcji plastycznej i rękodzielniczej: haft matematyczny, krzyżykowy, scrapbooking to tylko niektóre z technik wykorzystywanych podczas wykonywania prac. Zaimponowała nam świadomość ekologiczna Słuchaczek PUTW. Część prac wykonana była zgodnie z zasadą upcyklingu, czyli w tym przypadku  wykorzystania odpadu do wykonania zabawek i pięknych dekoracji.

Była to również doskonała okazja aby uhonorować Słuchaczy, którzy uczęszczają na zajęcia 10 lat i więcej, a ze względu na pandemię nie mogli odebrać wyróżnień w latach ubiegłych. Przemawiała Ewa Kowalik Zastępca Burmistrza Polkowic ds. Społecznych, Rektor dr Tadeusz Kierzyk, prof. UJW oraz Wiesława Pomian Przewodnicząca Rady Słuchaczy PUTW. Na koniec odbył się długo wyczekiwany spektakl „Oślubic Królewnę” w reżyserii Kingi Kaszewskiej-Brawer, w role wcielili się nasi młodzi duchem Studenci.

Tradycją ważnych wydarzeń stała się „Dyskoteka Dorosłego Człowieka” dlatego i Rok Akademicki 2021/2022 zakończył się tanecznie.

Do zobaczenia po wakacjach!