Konkursy

Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej

Szanowni Państwo,
Grębocickie Centrum Kultury po raz szósty jest współorganizatorem Przeglądu Piosenki Turystycznej i Ekologicznej na Wzgórzach Dalkowskich-Integracja przez piosenkę. Serdecznie zapraszamy do udziału w zmaganiach wokalnych.Ponadto zachęcamy do uczestnictwa w Plenerze Malarskim. Obie imprezy odbędą się w dniu 14 czerwca 2009 r. w malowniczo położonej miejscowości Duża Wólka (Gmina Grębocice). W załączeniu przesyłamy regulaminy i karty zgłoszenia. Proszę o potwierdzenie dostarczenia wiadomości. Dziękuję.

Z poważaniem Renata Chrzan

Załączniki do pobrania:

Konkursy ogłoszone przez Polkowickie Centrum Animacji

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursów:

 • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE ORAZ WIERSZ O TEMATYCE BOŻONARODZENIOWEJ-regulamin
 • KONKURS PLASTYCZNY "TRADYCJĄ DYKTOWANE"- regulamin

Uniwersytecki kącik kulinarny

 1. Polkowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza wszystkich Słuchaczy do wzięcia udziału w nowej inicjatywie, jaką jest powstanie naszej "uniwersyteckiej" Książki Kulinarnej.
 2. Prosimy o dostarczanie sprawdzonych przepisów kulinarnych (receptura oraz wskazówki dotyczące przygotowania) na ciasta, desery, mięsa, sałatki, sosy, zupy itp. wraz ze zdjęciem własnoręcznie przygotowanej potrawy. Materiały prosimy przynosić do Pani Marii Kicaj (pokój nr 209) do 30 kwietnia 2009 roku.
 3. Ze zgromadzonych przepisów powstanie Książka Kulinarna Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przepisy będą też umieszczane na bieżąco na stronie internetowej PUTW.
 4. Z końcem roku akademickiego wszyscy Słuchacze PUTW będą mogli zagłosować na wybrany najlepszy przepis i wyłonić Laureata Nagrody Kulinarnej PUTW, który zostanie uhonorowany upominkiem-niespodzianką.

Przepisy dostarczone na konkurs


Konkurs literacki pt.: "Tu jest mój dom - tu jest moje miejsce".

 1. Tematem konkursu są Polkowice i okolice - wspomnienia związane z naszym regionem, uczucia, ciekawe historie rodzinne, sentymentalne wycieczki po szczególnych dla nas miejscach, zabytki, nadzieje jakie wiążemy z życiem na tym terenie naszych dzieci i wnuków, itp.
 2. Do konkursu można zgłaszać wszystkie gatunki literackie m.in. wiersze, teksty piosenek, fraszki, opowiadania, fragmenty pamiętników, listy, reportaże, eseje itp.
 3. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie trzy utwory.
 4. Zgłoszone utwory nie powinny przekraczać 5 stron maszynopisu.
 5. Prace konkursowe należy składać w pokoju 209 u pani Marii Kicaj.
 6. Nieprzekraczalny termin zgłaszania prac - 27 lutego 2009 roku.
 7. W konkursie przewidziane są ciekawe nagrody i wyróżnienia.
 8. Organizator konkursu - Dolnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach - zastrzega sobie prawo publikacji wybranych utworów bez wynagrodzenia z tytułu praw autorskich.